Kino klub Split

Pretraživač

Newsletter

Home

Linkovi

Korisnici

Log In

SMOTRA IV U ZNAKU TATJANE DUNJE IVANIŠEVIĆ

Ovogodišnja četvrta kinoklupska Smotra, javna prezentacija klupske produkcije iz 2014, posvećena je Tatjani Dunji Ivanišević, nedavno preminuloj splitskoj pjesninikinji,  profesorici povijesti, članici i autorici Kino kluba Split. Dunjin petominutni film ‘Žemsko’, snimljen daleke 1968. danas se smatra prvim feminističkim filmom na prostorima bivše Jugoslavije. Tim povodom u klubu će se uoči Smotre održati dva tematska predavanja – prvo predavanje pod nazivom „Nevidljivi i nijemi film: tko su bile pionirke kinematografije“ održati će Silvana Dunat u srijedu 04.02.2015 u prostorijama Kino kluba Split u Domu Mladih s početkom u 20h.

Predavanje uključuje upoznavanje s autoricama kao što su: Alice-Guy Blaché, autorica prvog narativnog filma, Jessica Borthwick, prva ratna snimateljica, Esfir Shub, pionirka sovjetskog kompilacijskog i narativnog dokumentarnog filma, Lotte Reiniger, autorica prvog siluetnog animiranog filma, te Germaine Dulac, filmska teoretičarka i autorica prvog nadrealističkog filma Leni Riefenstahl, kontroverzna zvijezda nacističkog režima… Predavanje aktualizira pitanje jesu li žene iza filmske kamere samo mit koji spominju feministkinje ili su one ipak imale aktivnu ulogu u razvoju  filma u njegovim počecima?

Drugo tematsko predavanje pod nazivom „Žemsko u eksperimentu“ održati će Diana Nenadić u petak, 06.02.2015 u prostorijama Kino kluba Split u Domu Mladih s početkom u 19h. Predavanje, koje uključuje i projekciju Dunjinog filma, postavlja njen rad u širi kontekst lokalne i regionalne scene, bavi se stereotipom prikaza žene, uz primjere filmova domaćih autora i autorica koji su djelovali u sličnim uvjetima.
Također, van regularnog predstavljanja prošlogdišnje filmske produkcije, u četvrtak 05.04. u prostorijama udruge moći ćete pogledati dugometražni film Bruna Mustića „Glazbena kutija“.  Svi programi su otvoreni za javnost i besplatni. Smotra IV broji 49 filmova snimljenih u produkciji i različitim koprodukcijama Kino kluba Split.

Program:

SRIJEDA 4.2

PREDAVANJE 20h
Silvana Dunat – Nevidljivi i nijemi film: tko su bile pionirke kinematografije

ČETVRTAK 5.2

PROJEKCIJA 70’//20h
Bruno Mustić – Glazbena kutija | 70 min | igrani

PETAK 6.2

16.30h///PROJEKCIJE FILMOVA PETRA FRADELIĆA I dio | 110′
Balance | 11’52
Film u filmu | 5’40
Lines | 14′
Svjetlost Silvija kamera koncept | 26’24
Ulica ljudi stvari | 22’37
Ritam noći… | 14’01
Zalazak | 5’27
Ovdje smo… | 10’58

19h///PREDAVANJE  (u spomen na Dunju Ivanišević)
Diana Nenadić – Žemsko u eksperimentu

21.30h///PROJEKCIJE | 62′

PROGRAM A
Eugen Bilankov – A Dream | 4’10 | igrani
Anđela Vidić – Spectrum | 3’01 | eksperimentalni 16mm
Petar Fradelić – Ovdje smo… | 10’58 | eksperimentalni
Grupa autora – Prostorne prakse svakodnevnice | 9’12 | eksperimentalni
Mitoman – Genera | 3’53 | namjenski video
Antonija Skelez – Murphyev zakon | 1’59 | montaža u kameri
M.B. – Nutshell | 2’09 | montaža u kameri
Anđela Prnjak – Je *ala te zima | 1’08 | montaža u kameri
Marko Jukić – Cvrčak | 13’35 | igrani
Ljubica Kotromanović – Untitled | 2’01 | montaža u kameri
Katarina Skelez – Christmas with Kićo | 2’04 | montaža u kameri
Bruno Dubravec – Radni dan | 2’42 | montaža u kameri
Igor Jelinović – Dan Marjana | 9’51 | igrani

SUBOTA 7.2

17.30h///PROJEKCIJE FILMOVA PETRA FRADELIĆA II dio | 135′
Film 2x | 7’34
Biokovo | 23’34
Peškarija… multiplicirani ego | 16’31
Objektiv | 6’19
Slijed stvari | 30’52
Reanimacija iz snova boje | 18’06
Universum | 10’39
Povratak, jugo, kiša, staklo, ubrzanje… | 20’54

20h///PROJEKCIJE | 55′

PROGRAM B
Radionica rasvjete – Projekcije petkom | 2’10 | igrani
Eugen Bilankov – Tomislav Horvat | 5’16 | igrani
Petar Vukičević – Prsten | 2’30 | igrani
Tonči Kranjčević Batalić – Motel Trogir | 8’54 | dokumntarni
Ana Arapović – Burza kave | 2’11 | montaža u kameri
Marino Marini – Doručak | 1’55 | montaža u kameri
Petar Fradelić – Film u filmu | 5’40 | eksperimentalni
Robert Bračko – Istina o Supermanu | 1’49 | montaža u kameri
Stanislava Odrljić – Roko i Matija Ivanić | 2’46 | montaža u kameri
Luka Stojanac, Martina Bilan – Prva radionica od pronađenih ulomaka do izložbenih eksponata | 7’12 | dokumentarni
Dominik Belančić – Jutro | 2’18 | montaža u kameri
Danijela Jurčević – Spas u zadnji čas | 2’08 | montaža u kameri
Josip Lukić – Vrag u gospođici Jones | 10’59 | igrani

21.15h///PROJEKCIJE | 60′

PROGRAM C
Mitoman – SCT promo | 3’53 | namjenski video
Marko Periša – More | 3’28 | eksperimentalni
Petar Fradelić – Balance | 11’52 | eksperimentalni
Eugen Bilankov – Kava | 1’43 | montaža u kameri
Petar Vukičević – L’amour | 2’06 | montaža u kameri
Željko Skoko – Gužva | 2’05 | montaža u kameri
Duje Kundić – Petarda | 9′ | igrani
OneSong – Soundbridge | 24’24 | dokumentarac
Josip Žuvan – Kušaj svoje govno i shvatit ćeš kakav si čovjek
+ film nastao u sklopu radionice autorskog filma

 

IV-SMOTRA

File is not a valid image: /home/kinoklub/public_html/wp-content/uploads/2017/10/ALA.jpg
Problem detected on file: /home/kinoklub/public_html/wp-content/uploads/2017/10/ALA.jpg